Enter your keyword

 

Kosova ülkesinin başkenti Priştina’da faaliyet gösteren üniversitemiz 2002 yılında kurulmuştur.

Balkan Üniversitesi ile bilikte  2016 yılında mühendislik bölümlerini açmıştır.

Ülkenin ilk özel üniversitesidir.

1-Taban puan uygulaması var mı ?

İliria Balkan Üniversitesi puanları veya taban puan aramamaktadır. Bu durumda sadece lise eğitimi almanız yeterlidir. Sayısalcı ya da sözelci olun, istediniz fakültenin istediğiniz bölümünde İliria Üniversitesinde eğitim alabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bölümde; Türkçe dilinde derslere devam edebilir ve gelecekte yapmak istediğiniz mesleği icra edebilirsiniz.

2-Denklik var mı ?

İliria Balkan Üniversitesi sınav ve taban puan aramayan bir okuldur. Bologna kriterleri çerçevesinde Avrupa standartlarında eğitim vermesi nedeni ile bütün Avrupa birliği ülkelerinde buradan alınan diplomanın geçerliliği vardır. YÖK de İliria Balkan üniversitesini tanımıştır.

3-Eğitim dilleri nedir ?

Tercih edilebilir sistem uygulanmaktadır.TÜRKÇEve İNGİLİZCE Derslerimiz teorik ve pratik uygulamalı olarak devam etmektedir. Uluslararası eğitim standartlarını yakaladığımız üniversitemizde, yoğun internet bağlantılı dersler ve sine-vizyon aktarımlı ders anlatımları da programlarımız arasında yeni akademik takvimde yerini almıştır.

4-Meslek yüksekokullarından geçiş nasıl yapılıyor.

Meslek yüksekokulu mezunları (2 yıllık mezunlar) 3.sınıftan başlıyorlar ve eğitim 1yıl sürmektedir.Bu yılın sonunda diploma alabilmektedir.

Yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler 2 yıllık bir eğitime devam edebilirler.

5-Meslek liselerinden ve normal liselerden geçiş yapan öğrencilerin eğitim yılı kaç senedir ?

Meslek ve normal liselerden gelen öğrencilerin eğitim yılı 3 yıldır.Bu süre bitiminde 2 yıllık yüksek lisans programına devam edebilirler.

6-Devam mecburiyeti var mı ?

Devam mecburiyeti yoktur.Fakat sınav zamanlarına sınava katılmak mecburidir.